Komisija za mednarodno sodelovanje

Komisija želi bolje spoznati tako krovna nacionalna združenja kot razne druge mednarodne asociacije  za izobraževanje odraslih v evropskih državah, znotraj in zunaj Evropske unije ter v svetovnem merilu. Vzpostaviti želi stike z njimi in morda tudi kasnejša srečanja.

Komisija bo pregledovala številne strokovne informacije in druge zanimivosti o dogajanju na tujem,  tiste ključne in za naš prostor pomembne bo po opravljenem izboru prevedla in posredovala članom društva. Trudila se bo razširiti prostor za pridobivanje in posredovanje informacij iz tujine in na tuje. Skupaj s komisijo za družabne zadeve bo načrtovala in sodelovala pri izvedbi morebitnih strokovnih obiskov v tujini.

Komisijo za mednarodno sodelovanje vodi mag. Zvonka Pahernik.

Več o mednarodnem sodelovanje najdete tu: Mednarodno sodelovanje

Pomoč britanskim kolegom je tudi pomoč slovenskemu izobraževanju odraslih

Na Andragoško društvo Slovenije, na njegovo vodstvo je bilo naslovljeno pismo, s katerim so avtorji zaprosili za pomoč slovenskih kolegov, kajti želijo ohraniti Vaughan College, simbol in steber izobraževanja odraslih v mestu Leicester in regiji. Ta kolegij oziroma center je dočakal častitljivih 160 let. V vsem času so mu naklanjali mesto, ki mu pripada in […]

Slovenija prvič v raziskavi PIAAC, rezultati bodo pomembni za načrtovanje resornih politik

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je s pomočjo sredstev Evropskega socialnega sklada omogočilo vstop Slovenije v PIAAC, mednarodno raziskavo merjenja in ocenjevanja kompetenc odraslih, ki poteka pri OECD ob podpori Evropske komisije. PIAAC velja doslej za največjo mednarodno raziskavo s področja izobraževanja odraslih. Slovenija bo letos v njej sodelovala prvič. V raziskavi PIAAC se […]