EU v slovenskem izobraževalnem sistemu

Informacijska pisarna Evropskega parlamenta v Sloveniji je v sodelovanju  s Fakulteto za družbene vede v petek 5.2.2016 pripravila razpravo o pomenu in vlogi EU vsebin v slovenskem izobraževalnem sistemu.

Ugotovili so, da je sodelovanje slovenskih šol v evropskih projektih dobro, vendar je še veliko možnosti za izboljšanje poznavanja EU med mladimi, kot tudi poznavanja EU institucij in zgodovine. Opažajo pomanjkanje temeljnega znanja, ne le o EU, temveč tudi o demokraciji in delovanju države nasploh. Upajo, da se bodo lahko vprašanja EU vsebin v slovenskih šolah lotili sistemsko, tudi v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport.

Povzetek dogodka, skupaj z nekaterimi izjavami, lahko najdete na spletni strani Informacijske pisarne Evropskega parlamenta v Sloveniji: http://bit.ly/EU_v_soli.

 

Pusti komentar