Sekcija za izobraževanje odraslih s posebnimi potrebami

Sekcija za izobraževanje odraslih s posebnimi potrebami si prizadeva za osveščanje organizacij za izobraževanje odraslih in izvajalcev o izobraževalnih potrebah odraslih s posebnimi potrebami. S svojim delom želi prispevati k izobraževanju in večji kompetentnosti izobraževalcev odraslih za to področje izobraževanja.

Sekcijo za izobraževanje odraslih s posebnimi potrebami vodi Maja Povše.

Pogovorimo se o umetni inteligenci v izobraževanju odraslih

Posvet ADS: Pogovorimo se o umetni inteligenci v izobraževanju odraslih

V Andragoškem društvu Slovenije smo se, kljub poplavi posvetov in okroglih miz na temo UI, odločili, da pripravimo strokovni posvet, ki bo potekal v spletnem okolju Zoom, 23. 11. 2023.
Na posvetu bomo s strokovnjaki, ki se tako ali drugače ukvarjajo z UI, osvetlili nekatere dileme in odgovore na vprašanja o umetni inteligenci, njeni uporabi, vplivu, pozitivnih in negativnih straneh njene uporabe in predstavitvijo nekaterih primerov uporabe v izobraževanju.

Mednarodni posvet ADS: Vključenost in raznolikost pri učenju in izobraževanju odraslih s posebnimi potrebami

V Andragoškem društvu Slovenije (ADS) se že nekaj let ukvarjamo z vprašanji inkluzije odraslih s posebnimi potrebami v izobraževanje.
Naše izkušnje in spoznanja bi radi  delili  širše, zanimajo nas  sistemske in zakonske rešitve, dobre prakse, usposabljanja in izobraževanja učiteljev in izobraževalcev odraslih … pri delu z osebami s posebnimi potrebami. Vabimo vas na mednarodni posvet, ki bo 5. aprila 2023 potekal na spletu (Zoom), med 9. in 14. uro.

Iskrene čestitke naši članici IO ADS SIMONI GERENČER

14. novembra je s strani predsednika RS Boruta Pahorja prejela jabolko navdiha za njeno znanstveno in strokovno delo z ljudmi z gluhoslepoto, zasluge pri razvoju jezika gluhoslepih in njegovega vpisa v slovensko ustavo.

Posnetek Izzivi inkluzije pri vseživljenjskem učenju in izobraževanju odraslih s posebnimi potrebami

Naročilnica monografije Izzivi inkluzije pri vseživljenjskem učenju in izobraževanju odraslih s posebnimi potrebami

Predstavitev ob izidu monografije Izzivi inkluzije pri vseživljenjskem učenju in izobraževanju odraslih s posebnimi potrebami

Prijavite se na izobraževalni program

Zopet razpisujemo izobraževalni program na katerem boste dobili vso potrebno znanje za prilagajanje izobraževanja različnim skupinam oseb s posebnimi potrebami. Spodaj je na voljo razpisno besedilo in prijavnica. Toplo vabljeni! Razpis INKLUZIJA jesen 2017 Prijavnica INKLUZIJA jesen 2017

Zbornik: Andragog pri učenju in izobraževanju odraslih s posebnimi potrebami

Objavljamo zbornik in vas vabimo k branju. Zbornik Andragog pri učenju in izobraževanju odraslih s posebnimi potrebami (enostranska različica) Zbornik_Andragog pri učenju in izobraževanju odraslih s posebnimi potrebami (dvostranska različica)

Le še nekaj prostih mest

Če se zagotovo želite udeležiti katerega izmed modulov izobraževalnega programa Inkluzivno izvajanje izobraževalnih programov za odrasle s posebnimi potrebami (jesen 2016), pohitite s prijavami, saj je na voljo le še nekaj prostih mest.

Ponovno razpisujemo program: »Inkluzivno izvajanje izobraževanja za odrasle s posebnimi potrebami«

Objavljamo razpis izobraževalnega programa Inkluzivno izvajanje izobraževalnih programov za odrasle s posebnimi potrebami (jesen 2016) in Prijavnico (inkluzija-jesen2016). Vabljeni k udeležbi.